Hruška

Je to velmi chutné ovoce, které dokáže zahnat žízeň.

Sušené hrušky POCTIVÝ GRUND jsou šetrně nasušené měsíčky. Sušíme pouze zdravé plody, odrůdy dle sezony.

Chuť sušených hrušek připomíná chuť fíků. Především starší generace nám ráda připomíná, jak dříve bylo těžké /pro mnoho lidí nemožné/ dostat chuť fíku do domácí kuchyně…

Sušené hrušky nesmí být příliš tvrdé.

Hrušky jsou v našem jídelníčku stále vzácnější, mnoho lidí dává přednost jablkům. Možná právě proto, že v odrůdách, které jsou nám nabízeny není až tak veliký výběr. Jejich dostupnost není jednoduchá.

Sušené hrušky POCTIVÝ GRUND jsou výtečné. Vhodně pro lehkou svačinku. Oni ve skutečnosti ani nevypadají tak lákavě, jak moc dobré jsou. Vezmete li si kousek pro chuť a zbytek si necháte „na pak“. Věřte, že žádné „pak“ nebude.

Přijdou k chuti na rybách, na golfu, v autě, na pláži, při procházce na dovolené….

Nejlepší jsou jen tak samotné, dají se však přidat do moučníků, nápojů, lupínek, ovocných kaší, anebo povařené do sladkých omáček. V syrovém stavu v sobě mají velké množství vody – až 83 procent, proto jsou vhodným ovocem pro ty, kteří mají problémy s dodržováním pitného režimu

Zkuste určitě naši směs pro výrobu horkého ovocného nápoje, nebo svařáku.

K dostání jsou v obchodech v balení 50 a 100 gramů jako jednodruhové balení Sušené hrušky POCTIVÝ GRUND, anebo jako součást výrobku 50 a 100 gramů Sušená ovocná směs POCTIVÝ GRUND ovocný čaj/svařák.

Něco o hrušce

100g v čerstvém stavu má 57 kalorií

Hruška je ovoce, plod hrušně, který je malvice.

Hrušně byly známé už v době kamenné, ovšem její podoba s tou dnešní měla pramálo společného. Jednalo se o trnitý keř s malými plody. Hrušeň znali i staří Římané a Řekové, v Číně symbolizuje dlouhý a šťastný život.


K počátkům šlechtění hrušní došlo v Persii a Arménii. Dnes je známo přes 1,5 tisíce odrůd.

Během vývoje se v různých kulturách přisuzovaly hrušním velké schopnosti. Naši předkové věřili, že hrušeň má uzdravovací schopnosti. Magická schopnost chránit před pohromami kouzly, a démony byla přisuzovaná právě hrušním.

Kmen stromu hrušně je lysý, červenohnědý a má lesklou kůru. Je vyšší, než ostatní ovocné stromy. Jednotlivé druhy mohou žít až 150 let.

Podle odrůd se sklizeň plodů dělí na letní, podzimní a zimní. Zimní odrůdy jsou dobře skladovatelné.

Obsahují provitamin A, vitaminy skupiny B a malé množství vitaminu C. Z minerálních látek pak především draslík, sodík a chlor.

———————————————————————————————————————————————————

Důvody proč nenechat sušené hrušky POCTIVÝ GRUND bez povšimnutí:

  • Dobře je snášejí diabetici
  • Snižují hladinu cholesterolu
  • Mají laxativní a močopudné účinky
  • Mají schopnost snižovat krevní tlak
  • Podporují fungování ledvin
  • Působí proto plynatosti, ovlivňují činnost střev

Zralé a měkké hrušky jsou lehce stravitelné. Je dokázáno, že už po 90ti minutách od snědení se hruška dostane do tlustého střeva. A protože mají diuretický /močopudný/ a očistný účinek, jsou vhodným doplňkem odtučňovacích diet.

Odvar ze sušených hrušek POCTIVÝ GRUND ve výborný v boji proti teplotě a zimnici. Hrst křížal asi 5 minut povaříme s 350ml vody. Poté během dne pijeme. Hrušky je možno povychladnutí konzumovat i s odvarem.

Vzhledem k obsahu kyseliny listové působí blahodárně při lehké depresi.