Celer bulvový /Apium graveolens/

Plete se Vám v lednici? Znáte to, koupíte ho. Samozřejmě si vyberete v obchodě ten největší kus, protože přece nebudete platit jen za kořeny a hlínu ..

V pondělí nemáte čas, v úterý nejste doma, ve středu nemůžete …. a je to tady, už leží týden v lednici. Krom toho, že tam nádherně voní tam především zabírá místo. Navíc, pokud si už tu práci dáte a celer očistíte a nakrájíte, ale hned nezpracujete, odmění se Vám tím, že seschne a zhnědne. Mražák? Zase to místo ..

Zkuste náš Sušený celer POCTIVÝ GRUND.

Nemusí být ani v lednici a ani v mražáku.

Sušíme pouze kusy, které pocházejí z českého zemědělství a to velmi šetrně – teplým vzduchem.

Vybíráme pouze uzrálé tvrdé a čerstvé bulvy.

Kdykoliv si ho dáte ke svačině. Můžete ho použít v kuchyni k vaření polévek, omáček, ale i salátů. Výborný je pod maso. Chutná výtečně, stoprocentně nikdo nepozná, že jste nepoužili čerstvou zeleninu.

A ani netušíte, jak Vám usnadní vaření Směs pod svíčkovou POCTIVÝ GRUND.

Sušený celer POCTIVÝ GRUND balíme do 50 a 100 gramových sáčků.

Něco o celeru bolvovém:

100g v čerstvém stavu má 42 kalorií

Celer znali už ve starém Egyptě. Ve středověku ho zahradníci pěstovali do polévek a pod hovězí pečeni. V Čechách se celer bulvový ujal až ve druhé polovině 19. Století.

Je pěstována jako kořenová zelenina pro své bulvy a listy.

Obsahuje bílkoviny, silice, puriny, glycidy, appiin, cholin, vitmíny B1,2,PP a asi 7 mg vitamínu C ve 100g. Z minerálních látek především vápník, sodík, draslík, hořčík a fosfor.

Důvody, proč nenechat Sušený celer POCTIVÝ GRUND bez povšimnutí:

  • Přírodní antibiotikum
  • působí na bakterie, plísně v ústech, v žaludku a střevech
  • léčí trávicí poruchy, nadýmání i průjmy
  • pomáhá při chorobách ledvin, močového měchýře, celkové odvodňuje odganismus
  • pomáhá při hubnutí
  • chrání před žaludečními vředy
  • u onemocnění dýchacích cest pomáhá s rozpouštěním hlenu
  • pro svůj bohatý obsah hořčíku a železa je cennou živino pro krevní buňky
  • působí jako afrodisiakum
  • bojuje proti stresu a depresi

Celer /jako přírodní antibiotikum

Při konzumaci této zeleniny se při cestě trávicím traktem uvolňují aromatické silice, které likvidují všechny bakterie, viry a plísně. Napomáhají rozpouštět hlen a zároveň dezinfikují sliznice.

Celer /jako přírodní afrodisiakum

V lidovém léčitelství je celer známý pro svůj blahodárný vliv na mužskou potenci. Zlepšuje prokrvení a aktivitu pohlavních orgánů, upravuje hladiny hormonů.

Díky velmi vyváženému komplexu vitamínů B posiluje nervy a mozek.

Je velkým pomocníkem při léčbě nemocí pohybového aparátu, jako jsou revmatismus, dna a artritida. Působí jako prevence kloubním onemocněním.

HUBNEME S CELEREM

Svým močopudným působením také pomáhá šetrně snižovat tělesnou váhu, není kalorický, proto se doporučuje při odtučňovacích dietách. Celer obsahuje glykokvin, látku s podobným účinkem jako inzulin, která snižuje hladinu cukru k krvi. Díky ní je celer i přes obsah sacharidů vhodný pro diabetiky.

Celer rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, hladinu špatného cholesterolu, zároveň i krev pročišťuje a napomáhá detoxikaci organismu, společně s červenou řepou je hlavní složkou léčebných kůr proti rakovině.